مواهب نقص غلبه بر کمال‏‌خواهی با پذیرفتن آن کسی که هستید

مواهب نقص
غلبه بر کمال‏‌خواهی با پذیرفتن آن کسی که هستید

نویسنده: برنی براون

مترجم: دکتر حمیدرضا کشاورز

قیمت اصلی: 240,000 ریال

قیمت با تخفیف: 216,000 ریال

درباره این کتاب:

کتاب درباره غلبه بر کمال‌خواهی و پذیرفتن نقص‌های خود است. این موضوع در این کتاب مطرح می‌شود که داشتن نقص، نکات مثبت یا مواهبی به همراه دارد که در زندگی انسان بسیار سودمند و راه‌گشا است: شهامت، هم‌دردی و ارتباط با دیگران. در این کتاب تلاش شده که خواننده خودش را با تمام نقص‌هایش بپذیرد، و بتواند بر تمایل به کمال‌گرایی بیمارگونه غلبه کند. نویسنده کتاب پژوهشگر حوزه «شرمساری» در روان‌شناسی است و به‌خوبی می‌داند که نحوه مقابله با شرمساری چگونه است. او تجربیاتی از شرمساری را بازگو می‌کند و به این اشاره می‌کند که برملا شدن نقص‌ها، باعث ایجاد شرمساری در انسان‌ها می‌گردد، و با پذیرفتن نقص‌ها، می‌توان شرم را برطرف ساخت.
به باور روان‌شناسان، یکی از مشکلات امروز جامعه ایران، کمال‌گرایی افسارگسیخته‌ای‌ است که در دوران کودکی (از سوی پدر و مادر)، و در سنین بزرگ‌تر در مدرسه در افراد شکل گرفته است. این کمال‌گرایی می‌تواند رشد افراد را مختل سازد و مانع شکوفایی آنها شود؛ زیرا باعث می‌گردد افراد نتوانند نقاط مثبت خود را به‌درستی ببینند و قضاوت صحیحی درباره خود داشته باشند. شرم حاصل از نقص‌ها هم احساسی منفی می‌دهد و با مقابله با آن، می‌توان زندگی بهتری داشت.
برنی براون، مؤلف کتاب در سال 2002 مدرک دکترای «فعالیت‌های اجتماعی» خود را از دانشگاه هیوستن دریافت کرده و در همین دانشگاه به‌عنوان استاد پژوهشی به کار مشغول است. سه کتاب او، «مواهب نقص»، «شجاعت فراوان» و «قوی برآمدن» در رده کتب پرفروش نیویورک تایمز در رتبه یک قرار گرفته‌اند.

موضوع اصلی خودیاری و آموزش همگانی
موضوع فرعی اهمال‌کاری و کمال‌خواهی
نویسنده برنی براون
مترجم دکتر حمیدرضا کشاورز
با مقدمه
زیر نظر
ویراستار
از مجموعه
نوبت چاپ 1
سال انتشار 1398
سال انتشار میلادی 0
شابک 9786002008442
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 176 صفحه
وزن 216 گرم
کالاهای مرتبط

غلبه بر کمال خواهی راهنمای خودیاری با استفاده از روش‌های شناختی- رف...

370,000 ریال

333,000 ریال

کتاب کار راهنمای غلبه بر اهمال کاری، نگرانی و کمال گرایی با رویکرد ...

270,000 ریال

243,000 ریال

راهنمای درمان اهمال‌کاری رویکرد شناختی- رفتاری

330,000 ریال

297,000 ریال